Początek nowego roku harcerskiego, osiemnastka „Pobudki", plany wielkiego zlotu ZHR, a za oknem szaro, zimno, więc jakoś trudniej się cieszyć. Zresztą, niestety, dla części instruktorów wrzesień nie jest miesiącem wielkich planów i tryskającego entuzjazmu, lecz potworną gonitwą między uczelnią (wiadomo - albo dobry obóz albo dobrze zdana sesja...) a szeregiem rad, spotkań, odpraw. Ślęczymy nad planami pracy, w które trudno wcisnąć własną zbiórkę - ponieważ tyle jest obowiązkowych zlotów, świąt, apeli, mszy... Jednak my się nie damy! Nowa „Pobudka" głośno trąbi na DOBRY POCZĄTEK.

 

Oficjalnie witając się jako nowa Naczelna, zapraszam do lektury nieco odmienionej „Pobudki". Przygotowaliśmy dla Was szereg tekstów i materiałów na dobry początek kolejnego roku. Wbrew ociężałym jubileuszom oraz sztywnym planom urodzinowym naszych Władz, zachęcamy Was do twórczej, porządnej harcerskiej pracy w drużynach i Waszych środowiskach. W najnowszej „Pobudce" znajdziecie m.in. pomysły na skuteczny nabór, dobry plan pracy, sposób pozyskiwania funduszy,ułożenie współpracy z hufcowym. Tradycyjnie, znalazło się też miejsce na tematy kontrowersyjne, podnoszące temperaturę dyskusji harcerskich.Gdy zmęczy Was pisanie planu pracy oraz rozważania na temat Waszej abstynencji - zapraszamy do działu „Inspiracje", który może podsunąć Wam świeże pomysły lub przemyślenia.

 

Życzymy Wam (i sobie)rozmachu w harcerskich marzeniach. Niecierpliwie czekamy na Wasze uwagi, sugestie i wskazania interesujących Was tematów.

 

 

 

Leśna Redakcja :]