Ania Jakubowska 

Trzeciego marca 2007, w  Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa przy Alei Niepodległości, odbył się długo oczekiwany Wędrowniczy Festiwal Artystyczny „AGRAFKA 2007” – czyli doroczny festiwal Referatu Wędrowniczego Mazowieckiej Chorągwi Harcerek.

Na miejscu byłyśmy już o godzinie 9  ponieważ wtedy zaczynała się pierwsza część warsztatów. Do wyboru miałyśmy  doskonalenie swoich umiejętności w takich dziedzinach jak:fotografia czy decoupage. Jednak głównym powodem naszego przybycia na owy festiwal było zaprezentowanie przedstawienia nad którym pracowałyśmy już od kilku miesięcy pt.”Żywioły Oskara” (na motywach książki „Oskar i Pani Róża”). Ponieważ nie było one jednak do końca dopracowane poświeciłyśmy pierwsza część warsztatów na rzecz próby.

 

Po spożyciu obiadu na który złożyły się w naszym wypadku 3 wielki pizze postanowiłyśmy udać się na drugą część warsztatów.Tym razem do wyboru miałyśmy; taniec nowoczesny, aktorstwo, lub kompozycję. Większość wybrała taniec jednak warsztaty z aktorstwa także cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Po zakończeniu II części zajęć miałyśmy jeszcze czas na szybka próbę ze światłem i dźwiękiem na scenie,a  zaraz potem rozpoczął sie pokaz przedstawień i piosenek prowadzony przez pwd. Magdalene Leczkowską. Jako pierwsze wystąpiłyśmy my (4 WDW-ek „Żywioły” im. Andrzeja Romockiego „Morro”). Dziewczyny z innych drużyn dały również wspaniały pokaz umiejętności aktorskich i wokalnych, O godzinie 20:15 odbyła się uroczysta gala z udziałem Wędrowniczek i ich gości. Jej prowadzącą była phm. Ewa Hryniewicz. Na gali został rozstrzygnięty konkurs na najlepszy spektakl, fotografię oraz piosenkę Festiwalu:

Kategoria FOTOGRAFIA

I miejsce Agnieszka Leśny 4 WDW-ek „Żywioły”
II miejsce Gosia Filipowicz 333 WDW-ek „Gaja”
III miejsce Kasia Zdulska Patrol Wędrowniczek przy 101 WDH-ek „Pratum” 

Kategoria PIOSENKA

 

I miejsce "Jak ptaki" 5 MDW-ek "Mlody Las"
II miejsce "Narysuję dla Ciebie Aniołka" Ostrołęcki Patrol Wędrowniczek
III miejsce „Słoneczko” 5 MDW-ek „Młody Las” 

Kategoria SPEKTAKL

I miejsce "Trzy kro(p)ki vel talon na balon" 1002 WDW-ek "Olszyna"
II miejsce „Małżeństwo i szosa” 265 WDW-ek „Czarnohora”
III miejsce „Żywioł Oskara” 4 WDW-ek „Żywioły” 

Po ogłoszeniu wyników zaprezentowane zostały finałowy spektakl i piosenka oraz zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie.

 

Ania Jakubowska, 4 WDWek "Żywioły" im. Andrzeja Romockiego "Morro"
Bez stopnia za to z wielkimi ambicjami. Z 4 WDWek "Wędrowne Ptaki"przefrunęłam do moich kochanych "Żywiołów".A że nie lubię o sobie pisać to powiem jeszcze tyle, że interesuję się wszystkim w granicach rozsądku .Poza tym planuję się dostać do liceum imienia Mikołaja Reja w Warszawie, co jest na tą chwilę moim największym marzeniem.