hm. Marek Gajdziński 

Z końcem czerwca, pojawił się w Internecie ciekawy z naszego punktu widzenia blog - jak nazywają go autorzy  - „METODYCZNY". Metodyczny bo ma być ( i częściowo jest) o metodyce harcerskiej, a także metodyczny w znaczeniu systematyczny, jako że autorzy planują metodycznie obserwować i komentować życie w naszym harcerskim grajdołku.

Wpisów nie jest jeszcze wprawdzie zbyt wiele, ale bądźmy wyrozumiali - po drodze były wakacje. Za to te, które są, zachęcają do wpisania sobie tego adresu w zakładkę „ulubione". Zapowiada się dobrze!

Mamy tam ciekawy przedruk felietonu Józefy Hennelowej traktujący o problemie, którym i my w Pobudce zajmowaliśmy się wiosną. Jest to ciekawe spojrzenie z zewnątrz na flirt ZHR-u z PiS-em, będący udziałem poprzednich władz Związku.

Autorzy metodycznego bloga nieświadomie, acz bardzo trafnie, uzupełnili najnowszy (9) numer Pobudki o wartościowy tekst metodyczny pomagający drużynowemu sporządzić prostą charakterystykę chłopców w drużynie. W przykładowym planie pracy drużyny harcerzy zamieszczonym w Pobudce znajduje się odwołanie do tego typu charakterystyk, które każdy drużynowy powinien prowadzić w odniesieniu do każdego ze swoich harcerzy.

Mam nadzieję, że nie rośnie nam konkurencja, która nas pożre, ale dobrze przygotowany partner do rzetelnej debaty o harcerstwie.

Zapraszam na stronę: http://www.metodyczny.blogspot.com/