Organizatorzy zwrócili się do nas z prośbą o pomoc w zabezpieczeniu  medycznym podczas wydarzeń w mieście, potrzebni są także ratownicy  podczas naszych gier i zajęć zlotowych. Proszę o zgłoszenia wszystkich członków HOPR, którzy chcą przyjechać do  Poznania. Szczegółowe informacje znajdziecie poniżej a również na  
www.czerwiec56.pl.
Zgłaszajcie się poprzez formularz na www i równolegle patrolami  przysyłajcie informacje zawierające wasz numer ewidencyjny HOPR, oraz  numer patrolu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Odpowiem także na wszelkie pytania:)

Czuwaj!
phm. Ewa Terakowska HR
Komendantka Okręgu Wielkopolskiego HOPR

Za dwa tygodnie się w Poznaniu na Zlocie z okazji 50 rocznicy wybuchu  Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 roku. Wspólnie poświęciliśmy rok na  przygotowanie się do tego niezwykłego wydarzenia, do tej rocznicy,  która, mimo iż przez lata było zapomniana to jednak odegrała niezwykłą rolę w historii naszego kraju. Poznański Czerwiec – robotniczy bunt roku 1956 był pierwszą cegłą wyjętą z komunistycznego muru. Dał zaczątek do kolejnych wystąpień przeciwko władzy, a w konsekwencji wraz z Marcem‘68, Grudniem ‘70, Czerwcem ‘76, Sierpniem ‘80 i wieloma innymi wydarzeniami doprowadził do porozumień Okrągłego Stołu, demokratycznych wyborów, a ostatecznie do wolnej Ojczyzny.

Dlatego nie może zabraknąć Ciebie i Twojej Drużyny w Poznaniu na Zlocie z okazji 50 rocznicy Poznańskiego Czerwca’56!

Informacje kwatermistrzowskie:
1.    Zgłoszenia:
–    formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.czerwiec56.pl

–    prosimy o zgłoszenia do dnia 15.06.2006


2.    Miejsce zakwaterowania:
–    Szkoły na terenie Poznania – każda drużyna po przesłaniu zgłoszenia
zostanie poinformowana o miejscu zakwaterowania


3.    Ekwipunek:
–    Wyposażenie biwakowe
–    Ubezpieczenie NW – do okazania na Zlocie


4.    Przyjazd na Zlot 25.06 od godziny 17:00, wyjazd ze Zlotu 29.06 do
godziny 12:00


5.    Koszt dla jednego uczestnika:
–    10 zł w przypadku zgłoszenia terminowego
–    20 zł w przypadku zgłoszenia po terminie


6.    Koszt podróży na Zlot: warunkiem zwrotu kosztów podróży jest terminowe zgłoszenie i dokładna informacja o środku transportu, z którego będzie korzystała grupa. Dla osób przyjeżdżających pociągiem  zostaną przygotowane zniżki i przesłane na adres opiekuna grupy. Prosimy jednocześnie o wybranie możliwie najtańszego środka transportu!


7.    Organizatorzy gwarantują pełne wyżywienie, zakwaterowanie i wyposażenie zlotowe.


8.    Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje programowe:
1.    Szczegóły programu dostępne są na stronie zlotowej www.czerwiec56.pl, na którą serdecznie zapraszamy


2.    Zadania przedzlotowe – pochwalcie się koniecznie swoimi osiągnięciami  na tym polu. W tym celu opiszcie wszystkie wykonane zadania i  niezwłocznie (do 10 czerwca) prześlijcie je na jeden z podanych poniżej adresów. Oprócz tego prosimy abyście na koniec podsumowali wszystkie wasze działania i stworzyli (w formie multimedialne lub tradycyjnej) Waszą Kronikę Przygotowań do Zlotu (również do 10 czerwca).  Harcerki i zuchy prosimy również o niezwłoczne nadesłanie plakatów o wolności!!!

Zadania oraz Kronikę można wysyłać na adresy:
HARCERKI: tylko na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na adres: "Czerwiec
56" ul. Swarożyca 5a, 61–615 Poznań
HARCERZE: adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą na adres: "Czerwiec 56"
ul. Owidiusza 32/8 60-461 Poznań.


Czuwaj!
Sztab Zlotu Poznański Czerwiec’56 – ZHR Poznań

Szef Sztabu
phm. Przemysław Stawicki
Komendantka                                 
Wielkopolskiej Chorągwi Harcerek     
phm. Monika Rudnicka                 
Komendant
Wielkopolskiej Chorągwi Harcerzy                        phm. Maciej Martinek