nr 3 - krąg granatowy

hm. Marek Stępa

Z listu hm K. Bojki nie wynika do końca co stanowi dla niego problem: fakt przynależności do partii, fakt wybrania do organu przedstawicielskiego czy też dwa te fakty na raz?! Pisze się tam o Gdyni, że ktoś sprawował jakąś funkcję z wyboru ale "na szczęście" nie pełnił w tym czasie funkcji wychowawczych.

hm. Krzysztof Stanowski

Wydaje mi się, że zasadnicze pytanie jakie należy sobie postawić nie brzmi czy druh Wiatr miał prawo kandydować z poparciem ZHR do Parlamentu ale CZY NACZELNICTWO ZŁAMAŁO STATUT UDZIELAJĄC MU POPARCIA?
Przeczytajmy najpierw tekst uchwały.

Artykuł na pograniczu polityki i filozofii, czyli jeden z tych z gatunku: „czy istnieje życie po życiu” i „czy istnieje świat poza ZHR”. Znakomity punkt wyjścia do dyskusji na zbiórce kręgu instruktorskiego, na zajęciach kursowych, a nawet w gronie przyjaciół – harcerzy przy herbatce. Aż ręce świerzbią, żeby zaraz siąść i odpisać. Redakcja z żalem zostawią tę przyjemność Czytelnikom – dlatego publikujemy „Ezechiela” w Kręgu Granatowym. Czy też okaże się Prorokiem? Redakcja

pwd. Marcin “Ezechiel” Zaród

Z lektury Statutu wynika, że ZHR jest organizacją ideowo-wychowawczą. W ramach swoich obowiązków staramy się realizować swoje zadania  “ideowo-wychowawcze”. Pytanie czy czasem nie wychodzi nam to za dobrze. Czy ZHR nie stara się czasami wypełniać każdego wolnego miejsca, powołując się na wszechobecną ideę harcerską.

Joanna Błoniarz

Tym razem spotkaliśmy się w Swornychgaciach. Przed wyjazdem miałam pewne obawy – środek sierpnia a zimno jak w październiku, jak my tam przeżyjemy z trójką małych dzieci w domku kampingowym... Ale Ewa Pastwa zapewniła nas wszystkich, że kiedy ona wybiera się na urlop to dobra pogoda zawsze jest – i rzeczywiście,  pod koniec pobytu zabrakło mi letnich ubrań dla dzieci, bo żar lał się z nieba przez cały tydzień. Ach te wieczorne kąpiele w jeziorze, teraz to już można sobie tylko pomarzyć...

LIST DO REDAKCJI

Po przeczytaniu artykułu Agnieszki Leśny spytałam samą siebie: czemu tak późno? Tak późno ktoś powiedział na głos to co wszyscy widzą, wiedzą, ale nie robią nic by zmienić. Czasami mam wrażenie, że niektóre środowiska ZHR tworzą „klikę” i to na dodatek zastygłą.

Wróżka Zygfryda

Mroczna Wróżka Zygfryda przepowie Wam przyszłość na najbliższy okres czasu korzystając przy tym z kart Tarota, układu planet i konfiguracji pcheł w sierści swojego Kota Mruczka oraz pirackiego oprogramowania. 

hm. Paweł Wieczorek

Szanowne Czytelnictwo! At, co gadać po próżnicy jak mawiał któryś z bohaterów „Trylogii”, może zanim skończę pisać, przypomnę sobie który. Macie tym razem tyle artykułów do przeczytania, że mój wstępniak już wam na nic. A wszystkie świetne, w tym niektóre nawet lepsze! No, może trochę przesadziłem, ogłaszam otwarty konkurs na znalezienie słabego tekstu w tym numerze. Tym samym zmuszam was do przeczytania wszystkich i o to właśnie chodzi!