hm. Marek Kamecki

Z nieskrywaną satysfakcja i przyjemnością chcielibyśmy poinformować szanowne siostry i braci o pojawieniu się na ZHR-owskim wydawniczym rynku nowego czasopisma  "Harcerskie Mazowsze". 
Periodyk jest pismem metodycznym skierowanym głównie do drużynowych i ma być dla nich pomocny w bieżącej pracy na pierwszej linii.

 

Harcerskie Mazowsze - skocz do nas!O tym czy potrzebne są w czasach Internetu jakiekolwiek pomoce metodyczne dla drużynowych zadecydują czytelnicy, ale po pierwszym numerze „Harcerskiego Mazowsza” widać, że może być ono kopalnią pomysłów dla instruktorów z całego kraju. Pomysły na zbiórki, szczegółowe rozebranie formy jaką jest biwak pozwala na czerpanie całymi garściami. 
Redakcję tworzą głównie drużynowi i to jest jego dodatkową zaletą.
Na uwagę zasługuje fakt że są ludzie stale działające w zespołach kształceniowych kursów „Agricola”, „Naboje” i „Jakobstaf”. HM postrzegać więc można jako pozakursową formę kształcenia. 
„Harcerskie Mazowsze” jest pismem które powstało z inicjatywy instruktorów, nie na rozkaz czy próbę na stopień. 
Jeszcze raz okazuje się, że dla ludzi Ruchu nic nie jest trudne i że za pomocą ksero można stworzyć coś wartościowego bez wielkiej kasy i kolorowej okładki, bez oglądania się na decyzje przełożonych.
Pismo ukazuje się w wersji drukowanej i jest rozprowadzane przez sieć kurierów. Dla osób z spoza Mazowsza dostępne jest w Internecie w postaci PDF do oglądania i wydruku.
 
Zapraszamy do czytania i wyrażania opinii