hm. Jacek Garboliński
 
Jako młody drużynowy z chęcią siegałem po "papierową" gazetę "W kręgu wodzów". Wiele treści tam zawartych przelałem do programu drużyny. Było to w latach osiemdziesiątych i dziewęćdziesiątych. Potem gazeta "zniknęła". Po jakimś czasie, wędrując po zasobach internetu harcerskiego, natknąłem się na "HaeRa" internetową wersję "W kręgu wodzów", albo powiem inaczej - elektroniczną kontynuację. 
                                                                 www.hr.bci.pl

Potem gazeta jakby zatrzymała się w miejscu, nie publikowała stale, raczej nieregularnie ukazywały się w niej artykuły różnych harcerskich publicystów.
 
Całkiem niedawno, chyba niecały rok temu w "HaeRze" nastąpił renesans. Gazeta zmieniła wygląd, zyskała redaktorów i co najważniejsze - ukazuje się w regularnych odstępach. Choć w nagłówku widnieje opis, że jest to Internetowe pismo ruchu harcerskiego, to trzeba Wam wiedzieć, że jest redagowane przez instruktorki i instruktorów ZHP związanych z Ruchem Programowo-Metodycznym "Krąg Płaskiego Węzła".
 
Według mnie jest to obecnie jedno z najciekawszych internetowych pism harcerskich związanych z ZHP, publikujących przede wsztystkim materiały wspomagające pracę drużyn, szczególnie propagując system zastępowy jako podstawę w pracy z drużyną harcerską.
 
Po wejściu do serwisu możesz:
- przeczytać artykuły "HaeRa",
- obejrzeć chyba najwiekszą galerię odznak skautowych i harcerskich,
- podyskutować na forum "Kręgu Płaskiego Węzła".
Serwis udostępnia też mechanizm komentowania zawartych w nim artykułów. Dzięki niemu będziesz mógł zorientować się co inni instruktorzy sądzą o wartości treści tychże.
 
Można mieć nadzieję, że jeśli serwis się upowszechni, drużynowi zyskają skuteczne wsparcie w swojej pracy. 
Moim zdaniem - warto tam zajrzeć.
 
Garbol