nr 20 - Varia

hm. Jacek Garboliński
 
Jako młody drużynowy z chęcią siegałem po "papierową" gazetę "W kręgu wodzów". Wiele treści tam zawartych przelałem do programu drużyny. Było to w latach osiemdziesiątych i dziewęćdziesiątych. Potem gazeta "zniknęła". Po jakimś czasie, wędrując po zasobach internetu harcerskiego, natknąłem się na "HaeRa" internetową wersję "W kręgu wodzów", albo powiem inaczej - elektroniczną kontynuację. 

phm. Grzegorz Majcher

               W roku 2011 grupa naukowców skonstruowała maszynę do przenoszenia się w czasie*, w roku 2015 upowszechniono dostęp do maszyny po udoskonaleniu polegającym na odebraniu możliwości kontaktu z osobami z przeszłości na jawie. Szeroki dostęp do osób możliwy był tylko podczas snu, budzi to oczywiście wiele kontrowersji, gdyż osoba z którą rozmawiamy pozbawiona jest pełnej świadomości, ale za to jej opinie są dokładnym odzwierciedleniem tego co myśli na dany temat.

Rozstrzygamy ogłoszony konkurs literacki na wizję harcerstwa za 20 lat. Trzeba przyznać, że autorzy nadesłanych prac byli dość ostrożni w przewidywaniach. Trochę zaskoczył nas brak rozmachu literackich wizji. 
 
Świat przecież przyspiesza w tempie trudnym do opisania. W ciągu ostatnich 10 lat przeszliśmy kilka rewolucji technologicznych, które przełożyły się na życie politycznie i społeczne.

Dh Conchita Klaudia Chojnacka
 
Harcerstwo rok 2028...
 
Sylwestra ZZ spędził nad morzem. Większość ZZtów z całej Polski wszystkich Organizacji Harcerskich zjechało się do Gdyni, gdzie świętowali Sylwestra kąpiąc się w lodowatym morzu, jedząc dziwne potrawy i wymieniając kontakty między drużynami.

pwd Marcin Śmigielski
 
Przełom
Opowiadanie na konkurs „Pobudki”, pt. „Rok harcerski 2028”.
 
- Ile mamy do odjazdu? – spytał Oboźny
- Dwadzieścia minut, zdążymy – odparł Drużynowy