hm. Marek Gajdziński

11 listopada pojawił się w sieci niezwykle pożyteczny serwis dzięki, któremu będzie można w prosty sposób znaleźć dla siebie i dla drużyny aktualne propozycje różnych pól służby społecznej.

http://www.sluzba.zhr.pl


Według mnie jest to jeden z najciekawszych pomysłów wykorzystania Internetu do realnego wspomagania pracy drużyn.
Po wejściu do serwisu możesz:

  • Skorzystać z wyszukiwarki służby!
  • Skorzystaj z mapy służby i szukać służby w konkretnym miejscu (na przykład tam, gdzie Twoja drużyna jedzie w tym roku na obóz
  • Przejrzeć wszystko co trafiło do tej pory do banku.

Serwis udostępnia też mechanizm oceny zawartych na nim propozycji. Dzięki niemu będziesz mógł zorientować się co inni instruktorzy sądzą o wartości zgłoszonych pól służby.

W jaki sposób oferty trafiają do serwisu?
Bardzo prosto. Wiesz o kimś kto potrzebuje pomocy? Współpracujesz z innym stowarzyszeniem lub fundacją, która potrzebuje wolontariuszy? Masz pomysł, co harcerze i wędrownicy mogliby zrobić pożytecznego? Sam możesz zgłosić odpowiednią ofertę korzystając z formularza i odpowiednio ją opisać.

Zastosowany tu mechanizm pozwala zgłaszać oferty wszystkim zainteresowanym. Można mieć nadzieję, że jeśli serwis się upowszechni, drużynowi zyskają skuteczne wsparcie w swojej pracy. Pytanie tylko, czy zgłoszone tu propozycje znajdą zainteresowanie w ZHR?
Czas pokaże – zobaczymy!