nr 19 - Inspiracje

pwd. Jan Koprowski 

             W artykule „Do naszych kochanych pań" pisałem, iż czekało mnie prowadzenie zajęć z Savoir-Vivre dla harcerzy. Czas obozowy już minął. Pomyślałem, że warto podzielić się swoimi doświadczeniami. Na początku, kiedy patrzyło się na chłopców, cały plan wydawał się z góry skazany na porażkę. Przecież oni się zanudzą na śmierć! Zaczęliśmy od spraw bardzo podstawowych takich jak powitanie, podawanie dłoni czy przedstawianie się... Forma była nudna: czytanie z książki, urozmaicona tylko scenkami w stylu „co było źle?". Miałem silne wrażenie, że druhowie zaczną spać, a zajęcia po dwóch minutach okażą się przykrą, nudną katorgą i planowane 10 minut będzie trwało dłużej niż nudna 45 minutowa lekcja w szkole. 

phm. Agnieszka Leśny

11 listopada 2008, w ramach wędrowniczych obchodów Święta Niepodległości, odbył się pokaz pełnometrażowego filmu „11 listopada”, nakręconego z inicjatywy drużynowych 58 Szczepu ZHR w Zielonce dh. Urszuli Szałaty i dh. Kamila Kulczyckiego. Fakt, że harcerki i harcerze z Zielonki nakręcili film, obił mi się o uszy. Znajomi opowiadali o zwiastunach wrzuconych na YouTube. Nie zainteresowało mnie to jakoś specjalnie, ponieważ harcerskich filmików w sieci jest mnóstwo – a większość z nich jest bardzo kiepskiej jakości.

hm. Marek Gajdziński

11 listopada pojawił się w sieci niezwykle pożyteczny serwis dzięki, któremu będzie można w prosty sposób znaleźć dla siebie i dla drużyny aktualne propozycje różnych pól służby społecznej.