O tym, że w HOPR źle się dzieje, mówi się od dawna. Oczywiście wiadomo, że na wszystko, co nowatorskie się narzeka - ale też od powstania HOPR minęło parę lat i najwyższy czas na dyskusję, które pomysły się sprawdziły, a co szybko wymaga naprawy. W odpowiedzi na potrzebę dyskusji i zmian w HOPR, Okręg Wielkopolski HOPR postanowił zorganizować autorską konferencję instruktorską:

phm. Ewa Terakowska

Konferencja Instruktorów HOPR w Poznaniu

19-20.10.2007

 Poczucie o potrzebie spotkania i rozmowy i mamy od dawna...Postanowiliśmy zaprosić Was do Poznania, żeby wypracować nowe rozwiązania.Wiemy o tym, że w wielu miejscach są różne pomysły, brakuje płaszczyzny do wymiany doświadczeń, część z nas bardzo słabo się zna.Przed konferencją stawiamy trzy najważniejsze założenia:

 -        możliwość przedstawienia swoich koncepcji i potrzeb, przez Instruktorów z różnych części Polski
 -        wypracowanie wspólnych propozycji zmian na podstawie prezentacji tych pomysłów i dyskusji o nich
 -        integracja Instruktorów
 
Piątek będzie integracyjny i tam czekają niespodzianki.W sobotę proponujemy w pierwszej części bloki tematyczne.
Będzie to forma na zebranie w grupy referatów o zbliżonej tematyce, aby po ich zaprezentowaniu dyskutować nad całością. Bloków jest pięć, myślimy że każdy znajdzie coś dla siebie.

W drugiej części będzie trzeba wybrać uczestnictwo w grupach tematycznych dotyczących ewidencji lub kwatermistrzostwa (wydaje nam się, że te tematy można śmiało opracowywać w węższym gronie zainteresowanych). Równocześnie będzie się odbywał cykl szkoleniowy, czyli zaproponowane przez Instruktorów uczestniczących w konferencji, krótkie zajęcia lub prezentacja umiejętności wykraczających poza program szkoleń dla Instruktorów - tak abyśmy cały czas uczyli się czegoś nowegoJ

 Zachęcamy Was do zgłaszania referatów, i elementów do cyklu szkoleniowego.

Zapraszamy na Konferencję.

Więcej informacji  znajdziecie na: www.wielkopolska.hopr.zhr.pl

Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Phm. Ewa Terakowska HR, Wielkopolska Chorągiew Harcerek ZHR